czwartek, 20 grudnia 2012

Boże Narodzenie 2012 - odsłona czwarta czyli kocham ten czas!

Tak, kocham! Mimo iż roboty huk a po chorobie czuję się taka, troszkę jak na dragach ;)
Jest wspaniale. Flaki ugotowane i pokrojone, nóżki nastawione, rosoły się pichcą, kapusta na bigos dokisza się, mleko na ser ścina się, wokól bałagan nieziemski - wiecie jak to jest gdy się sprząta i gotuje - a mi i tak jest super. Kocham ten czas przygotowań!
Na zaprzyjaźnionych blogach mnóstwo fantastycznych pomysłow - a to rolada schabowa (Lepszy Smak), a to ryba po grecku (Życie od kuchni) - wszystko śliczne i dietetyczne, chyba się jeszcze dzisiaj skuszę na obie pozycje!
Czas przygotowań do świąt jest darem. Wykorzystajmy go! Nie dajmy się ponieść nerwicom i nie przygniećmy się ciężarem własnych oczekiwań. Cieszmy się! (mam ochote zakrzyknąć Alleluja, ale wiem, to nie te święta ;).6 komentarzy:

 1. ja też lubię szykować i cieszyć się tym czasem. Ostatnio zrobiłam ciasto z mincemeat i jabłkami, mąż z pełną buzią wymruczal, ze ja jestem powalona na punkcie świąt, ale oni to we mnie kochają :-)
  Widzę, że udało mi się w córce też zasczepić chęć świętowania z dodatkami, czyli gotowaniem, strojeniem, byciem w domu, a nie w Egipcie,
  Wojtek nam pomaga, zmywa, kroi sałatkę, co tam od niego chcemy, robi. Mąż wieczorami mięsiwa i ryby robi. Fajnie jest

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma to jak całą rodzinką :)
  Mój K piwnicę wykańcza, aby goście mieli gdzie spać...także pracujemy na dwóch poziomach, ale się słyszymy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas wszystko gotowe, chociaż Wigilia składkowa, każda gospodynie przygotowuje 2 potrawy plus ciasto. Ja przygotowuję rybę faszerowaną, śledzia pod pierzynką i sernik gotowany. Choinka już ubrana, dom wysprzątany i przystrojony, nalewki w karafkach i tylko prezenty popakować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też już walczę w kuchni:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ania ? A ta choinka to tegoroczna? Coś mi się kojarzy podobna rok temu :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Choinka tegoroczna, właśnie dzisiaj ubierana. Mamy w domu 9 osób, jest wesoło :) A ile garów do mycia...;)
  No i ja ciągle też walczę w kuchni, chociaż dochodzi północ...

  OdpowiedzUsuń